Zawody sportowo-pożarnicze

W sobotę 20 sierpnia 2011 w Mostach u Jabłonkowa odbyła się impreza MOSTECKÉ LÉTO 2011. W ramach tej imprezy odbyły się zawody sportowo-pożarnicze młodzieży – Soutěž v hašení vatry. W konkurencji udział brały trzy drużyny z trzech państw: Czechy reprezentowała jednostka z Mostów u Jabłonkowa, Słowację jednostka z Svrčinovca a Polskę jednostka z OSP Istebna-Centrum.
Przebieg konkurencji polegał na zwinięciu węża strażackiego o długości 20 metrów, następnie na rozwinięciu w taki sposób aby łącznik odcinka znalazł się w polu danego sprzętu gaśniczego jakim w dalszej kolejności należy ugasić płonące ognisko. Po ugaszeniu ogniska należało zwinąć po raz kolejny węża.
W zawodach zwyciężyła drużyna z Svrčinovca wspierana przez druhów z Mostów, drugie miejsce przypadło drużynie z Mostów u Jabłonkowa a trzecie przypadło naszej jednostce.
Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Celem zawodów, ważniejszym niż zmagania sportowe była możliwość spotkania integracyjnego młodych strażaków z polsko-czesko-słowackiego pogranicza.

Dodaj komentarz