Pożar w Koniakowie

W dniu 15 stycznia 2013 roku o godzinie 8.02 nasza jednostka została zadysponowana przez PSK w Ustroniu do pożaru budynku mieszkalnego w przysiółku Wołowa we wsi Koniaków. Do zdarzenia wyruszyły wszystkie samochody ratownicze z naszej jednostki. Samochód Land Rover został zawrócony przez dyspozytora.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że pali się pomieszczenie kotłowni w budynku mieszkalnym. Na miejscu działały już dwa zastępy jednostki OSP Koniaków-Centrum.
Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, udzielenie pomocy poszkodowanemu gospodarzowi, który samodzielnie usiłował ugasić pożar. Następnie oddymiono wszystkie pomieszczenia i uprzątnięto miejsce zdarzenia.
Działania zakończono o godzinie 9.20
W działaniach udział brały: Pogotowie ratunkowe, Policja, PSP JRG Ustroń – 2 zastępy, OSP Istebna-Centrum – 2 zastępy, OSP Koniaków-Centrum – 2 zastępy.

Zastępy na miejscu

Zastępy na miejscu

W czasie działań

W czasie działań

Dodaj komentarz