„Dary serc dla Stecówki”

IMG_6719Dnia 11 marca 2014 redakcja bielsko-żywiecka „Gościa Niedzielnego” w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej zorganizowała koncert podsumowujący akcję zbiórki pieniędzy na odbudowę kościółka pw. Matki Boskiej Fatimskiej na Stecówce, który spłonął 3 grudnia 2013 roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup Piotr Greger i prezydent miasta Bielsko-Biała Jacek Krywult; obecny był również wicestarosta cieszyński Jerzy Pilch.

Charytatywnie wystąpił zespół „Gang Marcela” prezentując własne utwory. Zebranej publiczności prezentowały się również młode talenty, dzieci z Andrychowa nie stawiły się osobiście, ale wyświetlony został teledysk, na którym dzieci śpiewają piosenkę dedykowaną Janowi Pawłowi II autorstwa Marcelego Trojana „Kochamy Cię”. Wraz z Gangiem Marcela zaprezentowała się Ola Nykiel – młoda wokalistka śpiewając piosenkę „Pobłogosław nam na wszystkie dni..”. Z góralskim akcentem wystąpiły dzieci ze Stecówki, na co dzień ministranci z parafii Matki Boskiej Fatimskiej, śpiewając i grając na skrzypcach, heligonce, fujarce i okarynie.

Kulminacyjnym punktem koncertu było przekazanie symbolicznego czeku na kwotę ponad 25 tys. złotych ks. Grzegorzowi Kotarbie – proboszczowi z parafii na Stecówce przez przedstawicieli „Gościa Niedzielnego”, który prowadzi akcję zbiórki pieniędzy na odbudowę kościoła wśród swoich czytelników. Jak informowała Pani Alina, pieniążki z dopiskiem „Dla Stecówki” od ludzi dobrej woli na konto ciągle wpływają. W czasie koncertu została przeprowadzona zbiórka wśród zebranej publiczności i te środki też zostały przekazane na ręce ks. Kotarby. Za wszystkie dary serca ks. proboszcz serdecznie dziękował.

Koncert, który rozpoczynał się o 19.00 poprzedziła msza św. w intencji odbudowy kościoła. Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Chrzan, a w koncelebrze między innymi udział brali byli proboszczowie parafii na Stecówce.

W mszy św. i w koncercie uczestniczyli strażacy z Istebnej, z jednostki na Zaolziu i z Centrum oraz parafianie ze Stecówki. Strażacy przywieźli z sobą tabernakulum, które zostało wyniesione z płonącego kościoła. Mimo, iż widać że ogień mocno uszkodził tabernakulum, zdobienia i koronkowe zasłonki to Najświętszy Sakrament pozostał nienaruszony. I można powiedzieć, iż z wnętrza kościoła udało się uratować jedynie Pana Jezusa. Za ten fakt biskup Piotr Greger przekazał imienne podziękowania dla druhów Tadeusza Kohuta, Szczepana Haratyka i Stanisława Kędziora oraz dla jednostki. Do podziękowań dołączyło Starostwo Powiatowe w Cieszynie, wicestarosta Jerzy Pilch nie szczędził ciepłych słów dla ratowników a dla jednostki w Istebnej Centrum został przekazany voucher na zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem do sprawnego administrowania stowarzyszeniem.

Strażacy dla przybyłych gości przywieźli pamiątkowe albumy ISTEBNIAŃSCY FAJERMÓNI, a zabierając głos mówili, że podziękowania które przyjmują należą się wszystkim ratownikom biorącym udział w akcji. Łańcuch jest tak mocny, jak mocne jest najsłabsze ogniwo i wszyscy ratownicy biorący udział w akcji równo się przyczynili do ugaszenia pożaru a było ich ponad stu.

O wydarzeniu pisali również:
http://bielsko.gosc.pl/doc/1916976.Dary-serc-dla-Stecowki
http://bielsko.gosc.pl/gal/spis/1916894.Gang-Marcela-z-Gosciem-dla-Stecowki
http://www.powiat.cieszyn.pl/aktualnosci,567,podziekowanie-za-ofiarnosc.htm

Kierujemy podziękowania dla Pana Janusza Mazurkiewicza za udostępnienie zdjęć z uroczystości.

IMG_6702IMG_6703IMG_6704IMG_6705IMG_6709IMG_6716IMG_6717IMG_6718IMG_6722IMG_6723IMG_6725IMG_6729IMG_6730IMG_6736IMG_6740IMG_6742IMG_6743IMG_6744

Dodaj komentarz