Pożar w kotłowni budynku jednorodzinnego

W dniu 3 grudnia 2014 o godzinie 11.15 SKKP w Ustroniu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru budynku mieszkalnego w przysiółku Las we wsi Istebna.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy samochodami ratowniczo-gaśniczymi MAN i STAR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z okna pomieszczenia piwnicznego wydobywają się kłęby dymu, cały budynek jest zadymiony, mieszkańcy o własnych siłach opuścili budynek. Mieszkańcy własnymi siłami przygasili pożar, dzięki czemu nie wydostał się poza pomieszczenie kotłowni. Jedna osoba mieszkająca w budynku wykazywała oznaki zatrucia dymem.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie wykazującej zatrucie dymem oraz wezwaniu pogotowia ratowniczego dla tej osoby, dogaszeniu płonących materiałów w pomieszczeniu kotłowni, wyniesieniu nadpalonych materiałów, oddymieniu budynku.

Ze względu na niewielki rozmiar pożaru, przekazano informację do SKKP w Ustroniu o posiadaniu na miejscu zdarzenia wystarczających sił i środków i możliwości zawrócenia do remiz pozostałych jednostek.

W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z jednostki JRG PSP w Ustroniu oraz OSP Istebna – Centrum – dwa zastępy, OSP Koniaków – Centrum – dwa zastepy, OSP Jaworzynka – Centrum

Działania zakończono powrotem do remizy o 12.30

Dodaj komentarz