Znów płonęła sadza w kominie

W dniu 20 kwietnia 2015 mieszkaniec Istebnej zgłosił do naszej jednostki pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego, przekazaliśmy zgłoszenie do SKKP w Ustroniu, dyspozytor zadysponował jeden zastęp naszej jednostki do pożaru w przysiółku Kohuty we wsi Istebna.

Do akcji o godzinie 17.30 wyruszył zastęp samochodem ratowniczo-gaśniczym MAN.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przewodzie kominowym pali się sadza, komin był bardzo rozgrzany, drzwiczki od wyciora były połamane. Nikt z domowników nie wykazywał oznak zatrucia tlenkiem węgla.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu płonącej sadzy, wyczyszczeniu przewodu kominowego, w którym paliła się sadza. W akcji zużyto gaśnicę proszkową 5kg.

Działania zakończono powrotem do remizy o 18.10

Dodaj komentarz