Szerszenie, dwa zdarzenia drogowe i zabezpieczenie biegu przełajowego.

   Od 3 do 12 lipca nasza jednostka była dysponowana do trzech akcji związanych z likwidacją  zagrożeń miejscowych.

Trzeciego lipca nasi strażacy usuwali gniazdo szerszeni w Chatce Studenckiej w Istebnej Pietraszonce.

 W nocy z 11 na 12 lipca uczestniczyliśmy w akcjach związanych z dwoma zdarzeniami drogowymi. Najpierw o godzinie 22:36 zostaliśmy zadysponowani przez PSK do wypadku samochodowego, w którym miała być uwięziona w samochodzie osoba. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w samochodzie nie ma żadnych poszkodowanych a na miejscu było już Pogotowie Ratunkowe i Policja. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przestawieniu samochodu w bezpieczne miejsce. Działania zakończono powrotem do remizy o godzinie 23:15.  Drugi alarm ogłoszono w nocy o godzinie  2:32 i zostaliśmy skierowani do wypadku samochodowego w rejonie amfiteatru. Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy rannym  i rozbity na drzewie samochód. Działania strażaków polegały na pomocy przy zaopatrzeniu poszkodowanych aż do przyjazdu drugiej karetki, zabezpieczeniu i uprzątnięciu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu pojazdu i odstawienie go w bezpieczne miejsce.  W działaniach brały udział dwa nasze zastępy, jeden zastęp JRG PSP Ustroń, dwie karetki Pogotowia Ratunkowego i dwa radiowozy Policji. Do remizy nasi strażacy powrócili o godzinie 4:10.

Również w niedzielę 12 lipca w godzinach popołudniowych jeden nasz zastęp zabezpieczał trasę IV Biegu Doliną Olzy organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.

Natomiast 6 lipca strażacy z naszej jednostki odwiedzili przebywającą na wypoczynku w Ośrodku „Halniak” młodzież, dla której wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa i zaprezentowali  sprzęt używany w akcjach  ratowniczych.

Dodaj komentarz