Obchody Dnia Strażaka z dwoma alarmowaniami.

W dniu 3 maja 2016 korzystając z dnia wolnego od pracy obchodziliśmy w naszej jednostce Dzień Strażaka z okazji wspomnienia św. Floriana, naszego patrona.

Na uroczystą mszę św. pw. Dobrego Pasterza w Istebnej o godzinie 8.30 druhowie strażacy przybyli wraz z orkiestrą strażacką oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i rodzinami. Mszy świętej przewodniczył proboszcz  ks. Tadeusz Pietrzyk. Księdzu Tadeuszowi dziękujemy za mszę świętą i modlitwę oraz ciepłe słowa skierowane pod naszym adresem w czasie kazania i całej mszy św. Po zakończeniu mszy św. udaliśmy się na plac przy remizie OSP gdzie nastąpiła jeszcze krótka przemowa prezesa jednostki a następnie na sale na przygotowana herbatę i kawę oraz coś słodkiego.

Niestety nie był to czas spokojny i świąteczny dla naszych ratowników. Pierwsze wezwanie SK KP w Ustroniu było o godzinie 7.30 do wypadku drogowego przy gimnazjum w Istebnej, na drodze w kierunku przysiółka Wilcze. Do zdarzenia wyruszyły dwa zastępy samochodami MAN i STAR.

Po przybyciu zastępów na miejsce stwierdzono że przejazd drogą blokuje samochód osobowy przewrócony na bok, osoby poruszające się tym samochodem zostały ewakuowane z wnętrza przez świadków zdarzenia. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odcięciu akumulatora, opiece i udzieleniu pomocy osobom jadącym samochodem, który uległ wypadkowi.

W działaniach ratowniczych udział brały: policja, pogotowie ratunkowe, OSP Istebna-Centrum

Jeden z naszych zastępów wrócił do remizy o godzinie 7.55, tak aby ratownicy mogli brać udział w uroczystościach, a drugi powrócił o godzinie 9.45 po zakończeniu wszystkich działań.

Drugie alarmowanie było o godzinie 10.30. Nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w budynku mieszkalnym w przysiółku Olecki we wsi Istebna. Do akcji wyruszyły dwa zastępy. Pożar udało się szybko ugasić. Wyczyszczono przewód kominowy, przewietrzono budynek. Działania ratownicze prowadziliśmy sami, a zakończone zostały powrotem do remizy o godzinie 11.30

20160503_08192420160503_081947

Dodaj komentarz