Uzupełnienie – akcje listopad i grudzień

Akcja z dnia 8 listopada 2016  z godziny 8:15 – wypadek komunikacyjny na drodze wojewódzkiej DW 943 biegnącej do przejścia granicznego w Jasnowicach. Wg. zgłoszenia dyspozytora – samochód osobowy wypadł z drogi, dachował, w środku znajdują się osoby, które nie mogą samodzielnie opuścić samochodu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że robotnicy leśni i inni kierowcy pomogli opuścić samochód wszystkim osobom, jedna osoba uskarżała się na duże bóle w klatce piersiowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, poszkodowanej została udzielona pomoc, zabezpieczono rozbity samochód. w działaniach udział brało: Pogotowie Ratunkowe, Policja, JRG PSP Ustroń, OSP Istebna-C

Akcja z godziny 9:20 – pożar sadzy w kominie w przysiółku Zagroń w Istebnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar sadzy w kominie oraz zadymienie dwóch połączonych ze sobą budynków mieszkalnych, wykryto duże stężenie CO w pomieszczeniach. Wyczyszczono przewód kominowy, przewietrzono budynek, sprawdzono obecność CO w budynkach.

W dniu 22 listopada ratownicy z naszej jednostki brali udział w akcji ściągnięcia kota z drzewa, który wyszedł na dużą wysokość i sam nie mógł zejść. Zdarzenie miało miejsce na Kubalonce we wsi Istebna.

W dniu 23 listopada doszło do kolejnego pożaru sadzy w kominie, tym razem miejsce zdarzenia było na Jasnowicach we wsi Istebna. Działania ratowników polegały na wyczyszczeniu przewodu kominowego, oddymieniu budynku, sprawdzeniu stężenia CO we wszystkich pomieszczeniach.

Działania w dniu 2 grudnia polegały na usuwaniu drzew powalonych przez wiatr na drogi publiczne.

W dniu 7 grudnia usuwano nawisy śnieżne i lodowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej. Ze względu na wysokości na jakich trzeba było usuwać nawisy koniecznym było zadysponowanie drabiny z JRG PSP Ustroń.

W dniu 13 grudnia po raz kolejny paliły się sadze w kominie. Tym razem do zdarzenia doszło w przysiółku Gorzołki we wsi Jaworzynka. Działania ratowników były analogiczne do postępowań we wcześniejszych zdarzeniach. W działaniach ratowniczych udział brała też jednostka OSP Jaworzynka-Centrum

W dniu 14 grudnia akcja dotyczyła zablokowania drogi przez TIRa na DW 941 pod Oleckami w stronę Kubalonki we wsi Istebna. Ratownicy pomogli kierowcy wyjechać na szczyt Kubalonki, a następnie zjechać do Wisły.

Dodaj komentarz