Szkolenie – pierwsza pomoc (zdjęcia)

W dniach 22 do 27 marca 2012 dwójka druhów naszej jednostki mająca certyfikaty instruktorskie uprawniające do przeprowadzania kursów pierwszej pomocy przeprowadzili szkolenia dla jednostek OSP Istebna-Zaolzie i Istebna-Centrum.
W programie szkolenia było: podstawowa pomoc przedmedyczna (BLS), dodatkowa pomoc przedmedyczna, pomoc dzieciom.
Celem szkolenia było przekazanie praktycznej wiedzy uczestnikom z zakresu pierwszej pomocy oraz nabycie umiejętności do samodzielnego udzielania pomocy. Niektóre ćwiczenia były adaptowane do udzielenia pomocy przez więcej ratowników, tak jak się to dzieje np. przy akcjach straży pożarnej.
Zajęcia opierały się na ćwiczeniach praktycznych, tak aby każdy uczestnik dobrze przećwiczył wszystkie elementy. Na zakończenie szkolenia był przygotowany egzamin składający się z testu teoretycznego oraz losowo wybranego ćwiczenia praktycznego.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał brelok ratowniczy. Jest to torebka około 5 x 7 cm, w której znajdują się jednorazowe rękawiczki i maseczka do prowadzenie resuscytacji. Brelok ten można dopiąć do kluczy bądź telefonu i mieć pod ręką w sytuacji wymagającej udzielenia pomocy przedmedycznej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji szkół za użyczenie na potrzeby szkoleń fantomów.

Jedna myśl nt. „Szkolenie – pierwsza pomoc (zdjęcia)

Dodaj komentarz