MDP na pikniku – Koniaków-Tyniok 2012 (fotogaleria)

W dniu 27.05.2012 r. odbył się Piknik Strażacki na Tynioku w Koniakowie, z okazji 300 lat Koniakowa. Nasza jednostka, którą reprezentowała w szczególności Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) również uczestniczyła w Pikniku. W programie były przewidziane konkurencje, gry, zabawy, biesiadowanie i wspólne tańce. W Pikniku Strażackim wzięli udział członkowie z Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z naszej trójwsi, jak również OSP Skoczów oraz  Puńców, podczas imprezy głównie wyróżniali się członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z owych jednostek.

Konkurencje, które były organizowane podczas pikniku podzielone zostały na kategorie wiekowe. Najmłodsi członkowie od 12-15 lat, członkowie od 16-18 lat, drużyny powyżej 18 lat, kobiety oraz seniorzy. Drużyny składały się z trzech osób. Naszą jednostkę reprezentowały trzy drużyny zaliczające się do kategorii wiekowej od 12 do 15 lat, oraz jedna drużyna dziewczyn, w kategorii wiekowej od 16-18 lat. Główną konkurencją był bieg patrolowo-bojowy, obejmował on bieg na ok.900 m, w trakcie którego zostały rozegrane poszczególne konkurencje, do których zaliczały się: rzut granatem, strzelanie z wiatrówki do tarczy, rozwinięcie linii gaśniczej ( drużyna od 16-18 lat), oraz nalewanie wody (5l) z hydronetki do pojemnika.

W kategorii wiekowej od 12-15 lat nasza drużyna dziewczyn i chłopców zajęła pierwsze miejsce, oraz drużyna chłopców kolejno trzecie miejsce na podium. Drużyna składająca się z dziewczyn, w kategorii wiekowej od 16-18 lat zajęła pierwsze miejsce.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która wykazała się dokładnością, zdyscyplinowaniem oraz kondycją fizyczną, dzięki którym zdobyła miejsca na podium.

Ilona Kohut, Beata Białożyt, Karolina Woźniczka;

Innymi konkurencjami było: Przeciąganie liny (drużyny 5 osobowe), spinanie na „słupa” (tylko osoby pełnoletnie), wyścigi w workach, konkurs „hula hop”, mecze piłki nożnej drużyny 6 osobowe mieszane, kobiety mężczyźni. Młodzież z naszej jednostki również wykazała się ogromną siłą w przeciąganiu liny, nie dając szans zwycięstwa pozostałym uczestnikom.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej dziękuje opiekunom i kierowcy za poświęcony czas i umożliwienie młodzieży udziału w konkurencjach sportowych w czasie pikniku.