Bezpieczne wakacje – w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Istebnej

W czwartej 28 lipca 2011 roku druhowie naszej jednostki przeprowadzili pogadankę oraz pokazy sprzętu ratowniczego dla dzieci, opiekunów i organizatorów kolonii w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Istebnej w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje”. Celem głównym akcji jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej w zorganizowanych grupach na terenie naszej gminy.

Przy niezbyt sprzyjającej aurze spotkanie, które zazwyczaj organizowane jest pod gołym niebem przeniesione zostało do salki „Domu Gościnnego”. Z tego względu nie mógł zostać zaprezentowany cały sprzęt jakim dysponuje jednostka, ale podstawowe rzeczy zostały zaprezentowane. Na początku prelegent omówił kwestię bezpieczeństwa w przypadku zauważenia zagrożenia, ewakuacji i alarmowania. Następnie omówiono umundurowanie strażaka i jego podręczne wyposażenie. W kolejnym etapie mówiono o pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzieci i opiekunowie aktywnie uczestniczyli w całej prelekcji poprzez praktyczny udział w ćwiczeniach, jak również zadając pytania.
Akcja „Bezpieczne wakacje” wzbudziła ogromne zainteresowanie tych najmniejszych widzów, ale co cieszy również tych większych. Mamy nadzieję że współpraca z parafią będzie się dalej rozwijała i zaowocuje kolejnymi ciekawymi akcjami.

Dodaj komentarz