Znów pożar sadzy

W dniu 21 marca 2015 mieszkanka Istebnej zgłosiła do naszej jednostki pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego, przekazaliśmy zgłoszenie do SKKP w Ustroniu, dyspozytor zadysponował dwa zastępy naszej jednostki do pożaru w przysiółku Suszki we wsi Istebna.

Do akcji o godzinie 9.10 wyruszyły zastępy samochodami ratowniczo-gaśniczymi MAN i STAR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przewodzie kominowym pali się sadza, na kominie były pęknięcia, w budynku był wyczuwalny dym. W budynku przebywały cztery osoby. Nikt z domowników nie wykazywał oznak zatrucia tlenkiem węgla.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu płonącej sadzy, wyczyszczeniu przewodu kominowego, w którym paliła się sadza, przewietrzono budynek, przeprowadzony pomiar stężenia CO w budynku nie wykazał trującego gazu.

Działania zakończono powrotem do remizy o 10.10

Dodaj komentarz