Pożar budynku na Wielkim Potoku

wielki potokW dniu 28 kwietnia 2014 o godzinie 14:39 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP w Ustroniu do pożaru budynku mieszkalnego w przysiółku Wielki Potok we wsi Jaworzynka.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z naszej jednostki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się dach i poddasze na całej powierzchni budynku. Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się o własnych siłach, właściciel budynku o własnych siłach wyniósł trzy butle z gazem propan-butan. Na miejscu zdarzenia działał już zastęp z OSP Jaworzynka-Centrum.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, uprzątnięciu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej właścicielce budynku.

W działaniach ratowniczych udział brały: JRG PSP Ustroń, Policja, Pogotowie Ratunkowe, OSP Istebna-Centrum, OSP Istebna-Zaolzie, OSP Jaworzynka-Centrum, OSP Jaworzynka-Zapasieki, OSP Koniaków-Centrum, OSP Koniaków-Kosarzyska.

Działania ratownicze zakończono o godzinie 17:50

pozar wielki potok

Dodaj komentarz