OTWP – eliminacje gminne (2011)

W piątek,  04.03.2011r. w OSP Koniaków Centrum odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą jednostkę reprezentowała grupa 9 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W grupie szkoły podstawowej startowali:Alicja Kaczmarzyk, Dariusz Jałowiczor i Klaudiusz Haratyk;     gimnazjum: Andrzej Jałowiczor, Jan Sikora, Marcin Miszta i Janusz Kubica; natomiast w najstarszej grupie szkoły ponadgimnazjalnej: Elżbieta Kilian i Karolina Kukuczka.

Nasi zawodnicy bardzo dobrze wypadli po zakończeniu części pisemnej, jednak wyniki pozwoliły na zakwalifikowanie się do części ustnej 3 osobom: Ali Kaczmarzyk, która zdobyła najwięcej punktów w swojej kategorii, bo aż 19 na 20 możliwych, Darkowi Jałowiczorowi, który dobrze odpowiedział na 15 pytań i Karolinie Kukuczka, która zdobyła 18 punktów na teście.

Ostatecznie po odpowiedzi na 3 pytania w części ustnej, Darek zajął 5 miejsce, a Karolina i Ala 3, każda w swojej kategorii wiekowej.

Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, a dla najlepszych były przygotowane nagrody rzeczowe w postaci koszulek i czapek.

Całej 9-osobowej drużynie  gratulujemy sukcesów i bardzo dobrych wyników, bo dla wielu był to pierwszy turniej. Dziękujemy za trud, za poświęcenie czasu i duże chęci, które wkładała cała drużyna w przygotowania,  naukę oraz w cotygodniowe spotkania.

Mamy nadzieję, że za rok wszyscy z jeszcze większym zapałem będą reprezentować naszą jednostkę.

Serdeczne gratulacje składamy również Andrzejowi Jałowiczorowi, który zaraz po turnieju startował w „Biegu na Igrzyska”, rozgrywanym na Kubalonce i wybiegał na nartach bardzo wysokie, 12 miejsce.

Jednocześnie informujemy że naszą jednostkę w eliminacjach gminnych OTWP w Gminie Wisła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentowała dh Moniaka Mucha, zajmując bardzo dobre 3 miejsce.

Karolina Kukuczka

Chciałbym podziękować naszym młodym druhom za udział w turnieju i za zajęcie wysokich miejsc a ich opiekunom za poświęcenie wolnego czasu i bardzo dobre przygotowanie ich do turnieju. GRATULACJE !!!!!!

Michał Kohut – Naczelnik