Zawody sportowo-pożarnicze MDP (Wisła 2012)

Dnia 15.09.2012r odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP)  w Wiśle na boisku Jonidło. Organizatorem tegorocznych zawodów była Gmina Wisła z jednostką Wisła Centrum na czele. W zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych brała udział młodzież reprezentująca gminy  Istebna oraz  Wisła. Z gminy Istebna wystartowały cztery drużyny jedna reprezentująca naszą jednostkę Istebna Centrum, jedna z Jaworzynki oraz dwie drużyny z Koniakowa.  Wisłę z kolei reprezentowały dwie drużyny Wisła Centrum, oraz Wisła Jawornika.
Każda ze startujących drużyn liczyła po dziesięciu zawodników w tym jednego rezerwowego. Zawody składają się z dwóch części rozwinięcia bojowego oraz biegu sztafetowego. W młodzieżowych drużynach pożarniczych bierze udział młodzież w wieku od 12 do 16 lat, a zawodnikami mogą być zarówno chłopcy jak i dziewczęta, regulamin zawodów dopuszcza również drużyny mieszane składające się z dziewcząt i chłopców.
Drużyna z naszej jednostki wykazała się wielkim zainteresowaniem, chęcią rywalizacji i zaangażowaniem.  W składzie naszego zespołu były dziewczęta i chłopcy, zatem drużyna była mieszana. Dowódcą drużyny był Darek Jałowiczor, kolejno zawodnikami byli Alicja Kaczmarzyk, Kinga Byrtus, Andrzej Jałowiczor, Jan Sikora, Klaudiusz Haratyk, Mateusz Białożyt,Kamil Kędzior i Błażej Rucki, oraz rezerwową była Kinga Bojko.
Drużyna z Istebnej Centrum zajęła drugie miejsce, zwyciężyła jednostka z Koniakowa, natomiast Jaworzynka zajęła trzecie miejsce.
Jesteśmy dumni i zadowoleni jako opiekunowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za chęci i zaangażowanie naszych zawodników. Mamy nadzieję, że drużyna będzie cały czas wzmacniać swoje siły, nabywać nową wiedzę i osiągać dalsze sukcesy. Zawody są dla młodzieży okazją do nabrania umiejętności współpracy z kolegami, działania jako jedna cała drużyna, wspierania się nawzajem oraz wspólnej mobilizacji do pracy.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, przygotowanie miejsca zawodów oraz za smaczny posiłek.

Zarząd OSP dziękuje zawodnikom za  zaangażowanie, za poświęcenie swojego wolnego czasu na treningi i godne reprezentowanie naszej jednostki.
Opiekunom  dziękujemy za ciężką pracę i włożone serce w przygotowanie młodzieży.