Gminne OTWP w Koniakowie-Kosarzyskach 2012

W dniu 22.02.2012 w OSP Koniaków Kosarzyska odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą jednostkę reprezentowało 8 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Eliminacje odbywają się w trzech kategoriach. I tak w kategorii szkół podstawowych reprezentował naszą jednostkę Klaudiusz Haratyk; kategorii szkółgimnazjalnych: Mateusz Białożyt, Andrzej Jałowiczor, Darek Jałowiczor, Janusz Kubica, Marcin Miszta, Janek Sikora; natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Karolina Woźniczka.

Nasi młodzi druhowie spisali się bardzo dobrze. W kategorii szkół gimnazjalnych, gdzie była największa konkurencja ok. 25 zawodników, po części pisemnej dh Janek Sikora był drugi i po części ustnej utrzymał to miejsce. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Karolina była na trzecim miejscu ex aequo, po „ciężkich bojach” w części ustnej i licznych dogrywkach zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Reszcie naszych reprezentantów nie udało się wejść do części ustnej, jednak w tym roku liczba uczestników osiągnęła rekordową liczbę ok. 45, a co za tym idzie konkurencja była bardzo duża, a różnice po testach niewielkie.

W czasie przerwy po testach druhna Barbara Zowada z OSP Koniaków Centrum wraz z druhami Krystianem Kubicą z OSP Koniaków Kosarzyska i Michałem Kohutem z OSP Istebna – Centrum dali młodzieży pokaz pierwszej pomocy podczas różnych urazów, jak również zasady prowadzenia resustcytacji. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek i coś słodkiego.

W imieniu Zarządu OSP Istebna – Centrum pragnę pogratulować wszystkim uczestnikom z nasze OSP za osiągnięte wyniki. Jednocześnie chcę podziękować za czas i trud włożony podczas spotkań szkoleniowych.

Józef Kędzior

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Istebna-Centrum składa podziękowania wszystkim osobom, które poświęciły swój czas w szkolenie młodzieży i przygotowanie do turnieju, a w szczególności druhom Agnieszce i Józkowi.