100 LET HASIČŮ V MOSTECH – 100 lat straży w Mostach u Jablunkova

W piątek 7 czerwca 2013 r. nasi zaprzyjaźnieni  strażacy ochotnicy z Mostów u Jablunkova obchodzili 100 -Lecie założenia swojej organizacji.  Nasza jednostka też brała  udział w tych zacnych obchodach. Program uroczystości był bardzo bogaty i składał się z wielu części.

Najpierw odbyły się  międzynarodowe ćwiczenia zorganizowane w szkole podstawowej, w której brały udział jednostki ochotnicze i zawodowe z pobliskich miejscowości oraz straż ze Słowacji i nasz jeden zastęp na samochodzie MAN.

Po ćwiczeniach członkowie SDH Mosty zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności ratowanie poszkodowanych w wypadku drogowym ( przewrócony na dach samochód). Równolegle można było zwiedzać wystawę fotografii i dokumentów oraz pooglądać sprzęt i wyposażenie używane w straży pożarnej.  Strażacy z Mostów zaprezentowali również dawny sposób gaszenia pożarów za pomocą swojej zabytkowej pompy.

Wieczorem odbyła się uroczysta akademia, na której prezes i naczelnik  odczytali historię jednostki a przedstawiciele władz samorządowych i organizacji strażackich złożyli podziękowania i życzyli dalszych sukcesów.  Zasłużeni członkowie zostali odznaczeni medalami i odznakami a każda zaproszona delegacja otrzymała pamiątkowy dyplom i upominki nawiązujące do jubileuszu.  Nasza delegacja została mile zaskoczona wręczeniem dla  czterech członków OSP Istebna-Centrum odznaczeń „Medaile Za Mezinarodni Spolupraci” III stopnia, które odebrali wspólnie ze strażakami ze Słowacji.

Członkom SDH Mosty u Jablunkova z tego miejsca pragniemy jeszcze raz podziękować za zaproszenie, za naszą dotychczasową współpracę i  życzymy z okazji jubileuszu samych sukcesów w Waszej działalności na kolejne setki lat.

 

Dodaj komentarz