Zanieczyszczenie w Olzie

olza-piana-maleW dniu wczorajszym, tj. 14 września 2016 o godzinie 9:30 SKKP w Ustroniu zadysponowało naszą jednostkę do zabezpieczenia zanieczyszczenia na rzece Olzie.

Po przybyciu dojechaniu do rzeki Olzy w rejonie przysiółka Tartak, stwierdzono, że na wodzie unosi się zapienienie. Wspólnie z policją monitorowano około 3 km długości rzeki, następnie dowódca z JRG Ustroń podjął decyzję o zbudowaniu zastawki na rzece w rejonie przysiółka Tartak. Następnie czynności operacyjne podjął zastęp z JRG Bielsko-Biała, a po dotarciu inspektorów z WIOŚ działania ratowników polegały na pobraniu próbek do badań.

Działania zakończono o 14:15

W działaniach udział brały: WIOŚ, Policja, JRG Bielsko-Biała, JRG Ustroń, dwa zastępy OSP Istebna-Centrum.

Wieczorem nasza jednostka podjęła działania przy monitorowaniu zastawki. W czasie tej akcji zebrano zanieczyszczenia z zastawki i przewieziono je na oczyszczalnię ścieków.

Dodaj komentarz