Dachowanie w Koniakowie

W dniu 30.04.2011, o godzinie 17.45 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Ustroniu zadysponowało dwa nasze zastępy do wypadku drogowego w Koniakowie – Rupience, jeden zastęp pozostał w remizie jako zabezpieczenie rejonu. Na miejsce udał się również jeden zastęp z OSP Koniaków-Centrum.

W wyniku wypadnięcia na łuku drogi i koziołkowania pojazdu Seat Ibiza poszkodowani zostali dwaj młodzi mieszkańcy Koniakowa. Strażacy z OSP Koniaków-Centrum zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed naszym przybyciem.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu drogi oraz lądowiska śmigłowca przed osobami postronnymi, oraz pomoc druhom z OSP Koniaków-Centrum w zakresie ratownictwa medycznego.

Stan poszkodowanych był na tyle poważny, że kierujący działaniami ratowniczymi poprosił o pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Lądowanie śmigłowca odbyło się na polanie w pobliżu drogi Rupienka – Kosarzyska.

W działaniach uczestniczyły:
PSP – 1 zastęp, OSP – 4 zastępy, Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe – 1 zespół S, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – 1 zespół, Policja – 2 zespoły.

Nasze działania zakończyliśmy o godz. 19.10.

Dodaj komentarz