Pożar budynku mieszkalnego w Koniakowie

W dniu 10 listopada 2011 o godz. 19.30 nasza jednostka została zadysponowana przez PSK w Ustroniu do pożaru budynku mieszkalnego w Koniakowie.
Pierwsze na miejscu akcji były dwa zastępy z OSP Koniaków-Centrum. Stwierdzono pożar poddasza. Mieszkańców ewakuowano, zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpiono do gaszenia pożaru. Po przybyciu kolejnych jednostek przygotowano zasilanie z hydrantu sieci wodociągowej.
Po ugaszeniu pożaru doraźnie zabezpieczono budynek i wyposażenie przed zniszczeniami spowodowanymi czynnikami atmosferycznymi.
Nasza jednostka zakończyła działania o godz. 21.40. Na miejscu akcji pozostał jeszcze zastęp z JRG PSP Ustroń i dwa zastępy z OSP Koniaków-Centrum.

Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej: JRG PSP Ustroń – 2 zastępy, OSP Istebna-Centrum – 3 zastępy, OSP Istebna-Zaolzie – 1 zastęp, OSP Jaworzynka-Centrum – 1 zastęp, OSP Koniaków-Centrum – 2 zastępy i OSP Koniaków-Kosarzyska – 1 zastęp.

Dodaj komentarz