Wypadek na DW 941 w Istebnej

W dniu 17 października 2014 o godzinie 18:45 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP w Ustroniu do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 941 w przysiółku Miki we wsi Istebna.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy samochodami ratowniczo-gaśniczymi z naszej jednostki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe, jeden samochód wszyscy podróżni opuścili o własnych siłach, z drugiego samochodu samochodu kierowca wyszedł o własnych siłach, w środku została jedna osoba poszkodowana. Na miejscu zdarzenia było pogotowie ratunkowe.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w uszkodzonym pojeżdzie oraz pomoc ratownikom z pogotowia ratunkowego w wydostaniu osoby poszkodowanej z pojazdu i w transporcie jej do karetki , uprzątnięciu miejsca zdarzenia.

W działaniach ratowniczych udział brały: JRG PSP Ustroń, Pogotowie Ratunkowe,  Policja, OSP Istebna-Centrum.

Działania ratownicze zakończono o godzinie 19:30

Dodaj komentarz