Pożar sadzy na Jaworzynce

W dniu 30 grudnia 2014 o godzinie 21.05 SKKP w Ustroniu zadysponowało jeden zastęp naszej jednostki do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w przysiółku Dragony we wsi Jaworzynka. Do akcji zadysponowany został również jeden zastęp z OSP Jaworzynka-Centrum.

Do akcji wyruszył zastęp samochodem ratowniczo-gaśniczymi MAN.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przewodzie kominowym pali się sadza, na kominie nie było pęknięć, w budynku był wyczuwalny dym. W budynku przebywały trzy osoby.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu płonącej sadzy, wyczyszczeniu przewodu kominowego, w którym paliła się sadza, przeprowadzony pomiar stężenia CO w budynku wykazał znaczne stężenie trującego gazu. Mieszkańcy zostali ewakuowani, noc spędzili u rodziny. Jedna osoba wykazywała oznaki zatrucia tlenkiem węgla, została jej udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna. Do poszkodowanego zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

W działaniach ratowniczych udział brały pogotowie ratownicze, zastępy straży pożarnej z jednostki OSP Istebna – Centrum oraz OSP Jaworzynka – Centrum.

Działania zakończono powrotem do remizy o 22.40

Dodaj komentarz