Pięć akcji

Obfite opady deszczu i silny wiatr, które  nawiedziły  nasz rejon były przyczyną naszych interwencji w przeciągu ostatnich 30 godzin.

Wczoraj 15 maja o godzinie 15:10 po raz pierwszy wyruszyliśmy do usunięcia powalonego drzewa, które blokowało dojazd na drodze gminnej w przysiółku Tokarzonka.

Po raz kolejny o godzinie 19:27 wyruszył zastęp na samochodzie MAN, który tym razem w Istebnej Zagroniu usunął zator pod mostem na rzecze Olza.

Trzeci wyjazd nastąpił 16 maja  30 minut po północy podczas, którego usunięto z drogi sporych rozmiarów świerka blokującego drogę gminną Istebna-Wilcze.

Podczas czwartej akcji, dzisiaj w godzinach od 8:10 do 11:27  usunięto konary drzewa z dachu jednego ze sklepów w Istebnej Centrum.

Najpoważniejsze zdarzenie tej serii miało miejsce dzisiaj około godziny 18:20 na drodze wojewódzkiej nr 941 w Istebnej Kubalonce gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku została poszkodowana jedna osoba, która w chwili naszego przybycia była już opatrywana  przez zespół Pogotowia Ratunkowego. Nasze działania polegały na  standardowych w tej sytuacji czynnościach takich jak zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie p.poż. uszkodzonych samochodów, neutralizacja plam oleju na jezdni, pomoc w usunięciu uszkodzonych pojazdów z drogi oraz posprzątanie miejsca zdarzenia.

W akcji trwającej od godziny 18:25 do 20:10  brały udział dwa nasze zastępy samochodami MAN i Land Rover, zespół Pogotowia Ratunkowego, dwa radiowozy Policji, dwa samochody Pomocy Drogowej.

Dodaj komentarz