Gniazdo os na Zaolziu

W dniu 3 września 2014 nasza jednostka została powiadomiona przez pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej o gnieździe os, które znajdowało się w budynku zaplecza sportowego przy boisku na Zaolziu. Ze względu na ilość osób jaka korzysta z ośrodka, owady stanowiły realne zagrożenie dla użytkowników obiektu, jak i pobliskiego placu zabaw. Zgłoszenie zostało przekazane do SKKP w Ustroniu.

Jeden zastęp naszej jednostki ruszył do akcji o godzinie 19.10

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono że gniazdo os znajduje się pomiędzy oknem a okiennicą budynku. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu gniazda os. Następnie wszystkie okiennice zostały opryskane środkiem odstraszającym owady.

Działania zakończono powrotem do remizy o godzinie 19.50

Dodaj komentarz