Z życia naszej jednostki

Tradycyjnie co roku nasza jednostka włącza się w obchody Świąt Wielkanocnych. Przygotowania do okresu świątecznego rozpoczynamy od wymycia placu kościelnego i drogi dojazdowej przez park w Istebnej. W bieżącym roku prace te wykonywaliśmy w sobotę 16 kwietnia. Kolejnym etapem przygotowań było włączenia się do pełnienia honorowej warty przy Bożym Grobie. Sprawami organizacyjnymi związanymi z pełnieniem warty, tj. przygotowaniem halabard, pasów, rękawiczek,  zabytkowych hełmów, wypastowaniu butów  zajęła się Komisja Rewizyjna. Warta honorowa pełniona była w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Do pełnienia warty włączona została również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Młodzi strażacy pełnili wartę z takim przejęciem że nie obyło się bez omdleń. Nasi druhowie wraz z orkiestrą strażacką, pocztem sztandarowym i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą uczestniczyli w Mszy Rezurekcyjnej.

1 maja z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II w naszym kościele odbyła się uroczysta msza z oprawą góralską zorganizowana przez zespoły i kapele z Trójwsi. Nasi druhowie wraz z pocztem sztandarowym i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą również uczestniczyli w nabożeństwie majowym i uroczystej mszy, a następnie wysłuchali koncertu. Szczególne wzruszenie sprawiła grupa osób niepełnosprawnych Trójwsi przygotowana przez kapele Rajwach oraz dzieci z Małej Jetelinki.

W dniu 03.05.2011 z okazji uroczystości święta patrona strażaków Świętego Floriana w kościele p.w. Dobrego Pasterza w Istebnej o godzinie 9.15 odbyła się msza św. w intencji żyjących i zmarłych strażaków OSP Istebna-Centrum. Po mszy świętej na placu kościelnym miało odbyć się uroczyste ślubowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na Sztandar, niestety ze względu na niesprzyjającą aurę tę część programu przeniesiono do remizy OSP. Do ślubowania przystąpili:
-Alicja Kaczmarzyk
-Ilona Kohut
-Andrzej Jałowiczor
-Dariusz Jałowiczor
-Krystian Kubica
-Jan Sikora
-Damian Krężelok
-Klaudiusz Haratyk
-Marcin Miszta

Uhonorowano statuetką dh Józefa Kukuczkę w podziękowaniu za długoletnią pracę w komisji rewizyjnej.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Tadeusza Pietrzyka w niedzielę 8 maja druhowie naszej jednostki przeprowadzili na placu kościelnym zbiórkę uliczną do puszek. Zebrano kwotę 4.166,35 PLN, środki te zostanę przekazane na zakup sprzętu do ratownictwa medycznego. Za wszelkie darowizny serdecznie dziękujemy. Korzystając z gościnności ksiądz proboszcza w tym samym dniu na placu kościelnym zostały przeprowadzone pokazy ratownictwa drogowego oraz całego sprzętu ratowniczego jakim dysponuje nasza jednostka. Po pokazach nasi druhowie chętnie oprowadzali oraz udzielali odpowiedzi zainteresowanym ludziom. Największą frajdą dla dzieci było zajęcie miejsca w samochodzie strażackim i zrobieniem sobie pamiątkowego zdjęcia.

Chcielibyśmy skierować podziękowania ks. Tadeuszowi Pietrzykowi za udzielone wsparcie w ostatnim okresie, dobre słowo, możliwość skorzystania z placu kościelnego oraz kilku litrów kawy, którą wypili nasi druhowie w przerwach miedzy pokazami.

Na czwartek 12 maja planowana jest akcja omiatania kurzu i pajęczyn w kościele z trudnodostępnych wysoko położonych miejsc. Jest to element przygotowania kościoła do uroczystości I Komunii Świętej oraz odpustu.

Dodaj komentarz